Вшановуємо пам'ять Шевченка

Автор: Samolyuk Yury. Posted in Виховна робота

Традиційно вже так склалося, що  березень є місяцем вшанування пам’яті Тараса Шевченка, адже саме в березні українська земля народила свого генія. 205 річниці від дня народження Кобзаря була присвячена літературно-музична композиція «І генії кохають …», яку підготували учні 9-Б класу разом зі своїм класним керівником, учителем української мови і літератури, Марією Шпільчак.

Геніальність Шевченка часто ховає від нас його як людину. Забуваємо, що генії теж у грудях носять людське серце, яке щемить і завмирає на вістрях часу та емоцій. Генії, як і звичайні смертні, прагнуть бути щасливими. А чи можливе щастя без такого світлого й чистого почуття, як кохання? Саме воно надихає, звеличує, примножує красу всього живого на землі.

12 березня учні 9-Б класу дали можливість воскреснути коханню Тараса Шевченка. На жаль, не судилося Кобзарю «сповнити щастям власне серце», та кохати і бути коханим йому поталанило. Глядачі були приємно вражені виразно-усвідомленим читанням поезій Шевченка та надзвичайно артистичним вкрапленням у сценарій віршів українських митців про кохання. Естетичну насолоду отримали й від споглядання інсценівок, з яких оживали ті, кого кохав Тарас і хто любив його. Музичний супровід, пісні про кохання допомагали донести до глядачів почуття прекрасного. Геній Шевченка надихнув учнів до розкриття власних талантів, а глядачам допоміг збагнути Кобзаря як звичайну людину.