Притча про сім'ю і багатство

Автор: Samolyuk Yury. Posted in Психологічна служба

Якось незадовго до Різдва Христового учителька поста­вила своїм учням таке запитання:

-   Хто з вас є бідним і, отже, має отримати подарунок з нагоди свята?

Притча про двох вовків

Автор: Samolyuk Yury. Posted in Психологічна служба

Колись давно старий індієць відкрив своєму внукові одну життєву істину: «В кожній людині йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк являє зло, заздрість, ревнощі, жаль, егоїзм, амбіції, брехню…  Інший вовк представляє добро, світ, любов, надію, істину, доброту, вірність… ».

Рекомендації психолога на час карантину

Автор: Samolyuk Yury. Posted in На допомогу батькам

Всі сьогоднішні події - це те, чого раніше з нами не було, чого немає в нашому досвіді. Поряд з виконанням рекомендацій влади, медиків щодо гігієни, ізоляції, поведінки варто звернути увагу і на психологічний аспект карантину. Сьогодні батьки мають дуже багато часу для спілкування з власними дітьми, якого бракувало у звичайному темпі життя. Головне тут правильно організувати цей час щоб вистачало на спілкування, на навчання і на гру.

ЧОГО НЕ ВАРТО РОБИТИ БАТЬКАМ

• різко починати виховувати або «перевиховути» своїх дітей. Це лише забере сили, здоров'я, час. І може погіршити відносини в умовах ізоляції;
  • примушувати дітей «використовувати час з користю, не байдикувати». Варто пам'ятати, що відпочинок необхідний як дітям так і батькам. Найкраще зробити розпорядок дня, бажано разом з дитиною;
  • не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, переглядати фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги і страху. Краще сім'єю переглянути комедію чи мультфільм.

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ

• дотримуватись інформаційної дієти. Раз або два рази в день подивитись новини, щоб бути в курсі дійсно важливих подій;
  • пам'ятати, що ізоляція це стрес для всіх !!! Обов'язково в цей час мати час і місце відпочинку на самоті;
  • пояснити, що боятися це нормально. Надавши дитині інформацію про коронавірус, відповідно до її віку, ви тим самим зменшите її страх;
  • розділити права та обов'язки кожного члена сім'ї на період карантину, незалежно від віку!!! В цьому допоможе розписаний графік дня;
  • спільна ранкова зарядка допоможе зменшити тривогу і стане чудовою сімейною традицією.

Багато корисної інформації можна знайти на першому українському сайті для батьків і психологів: https://dytpsyholog.com/

Якщо ж вам цікаво дізнатися якою «мовою любові» говорить до вас ваша дитина, то рекомендую прочитати книгу Гері Чепмена «5 мов любові».

Психологогічна служба ліцею № 24: практичний психолог Тихоліс Оксана Мирославівна Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., соціальний педагог Довга Тетяна Михайлівна Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В Івано-Франківську організований пункт психологічної допомоги для батьків та дітей. Тел .53 -56-78 ,  53-56-79  або ( 050 ) 54 25 208