Рекомендації психолога на час карантину

Автор: Samolyuk Yury. Posted in На допомогу батькам

Всі сьогоднішні події - це те, чого раніше з нами не було, чого немає в нашому досвіді. Поряд з виконанням рекомендацій влади, медиків щодо гігієни, ізоляції, поведінки варто звернути увагу і на психологічний аспект карантину. Сьогодні батьки мають дуже багато часу для спілкування з власними дітьми, якого бракувало у звичайному темпі життя. Головне тут правильно організувати цей час щоб вистачало на спілкування, на навчання і на гру.

ЧОГО НЕ ВАРТО РОБИТИ БАТЬКАМ

• різко починати виховувати або «перевиховути» своїх дітей. Це лише забере сили, здоров'я, час. І може погіршити відносини в умовах ізоляції;
  • примушувати дітей «використовувати час з користю, не байдикувати». Варто пам'ятати, що відпочинок необхідний як дітям так і батькам. Найкраще зробити розпорядок дня, бажано разом з дитиною;
  • не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, переглядати фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги і страху. Краще сім'єю переглянути комедію чи мультфільм.

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ

• дотримуватись інформаційної дієти. Раз або два рази в день подивитись новини, щоб бути в курсі дійсно важливих подій;
  • пам'ятати, що ізоляція це стрес для всіх !!! Обов'язково в цей час мати час і місце відпочинку на самоті;
  • пояснити, що боятися це нормально. Надавши дитині інформацію про коронавірус, відповідно до її віку, ви тим самим зменшите її страх;
  • розділити права та обов'язки кожного члена сім'ї на період карантину, незалежно від віку!!! В цьому допоможе розписаний графік дня;
  • спільна ранкова зарядка допоможе зменшити тривогу і стане чудовою сімейною традицією.

Багато корисної інформації можна знайти на першому українському сайті для батьків і психологів: https://dytpsyholog.com/

Якщо ж вам цікаво дізнатися якою «мовою любові» говорить до вас ваша дитина, то рекомендую прочитати книгу Гері Чепмена «5 мов любові».

Психологогічна служба ліцею № 24: практичний психолог Тихоліс Оксана Мирославівна Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., соціальний педагог Довга Тетяна Михайлівна Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В Івано-Франківську організований пункт психологічної допомоги для батьків та дітей. Тел .53 -56-78 ,  53-56-79  або ( 050 ) 54 25 208

Форми і методи роботи з обдарованими дітьми

Автор: Samolyuk Yury. Posted in На допомогу батькам

Робота з обдарованими дітьми вимагає належної змістової наповненості занять, зорієнтованості на новизну інформації та різноманітні види пошукової аполітичної, розвиваючої, творчої діяльності. Вона під силу висококваліфікованим, небайдужим до свого предмета вчителям.